وبلاگ تیام وندینگ

آشنایی با انواع وندینگ

انواع دستگاه وندینگ نوشیدنی گرم و سرد

دستگاه های وندینگ نوشیدنی به طور کلی در دو دسته ی وندینگ گرم و وندینگ سرد قرار می گیرند.دستگاه های فروش خودکار نوشیدنی گرم ، شامل انتخاب هایی از خانواده ی قهوه و شکلات و مشتقات آنها و همچنین چای و مشتقات آن و دمنوش های دیگر می باشد که به طور متداول به شکل گرم استفاده می شوند.دسته ی دیگر دستگاه های وندینگ نوشیدنی سرد هستند که انواع نوشیدنی گرم متداول را به شکل سرد و همچنین پودر های فوری میوه و اسانس دار را به شکل سرد ارائه می نمایند.

در طبقه بندی دستگاه های وندینگ گرم سیستم های دستگاه ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند.دستگاه های وندینگ نوشیدنی که مواد خام را دم نموده و در دمای گرم قابل تنظیم و طبق سلیقه ی کاربران وندینگ ارائه می نمایند و دسته ی دیگر فقط نقش یک مخلوط کننده را با بکارگیری مخزن آب داغ داخل دستگاه ایفا می نمایند. در این نوع دستگاه ها که بیشترین مورد استفاده را در جهان به خود اختصاص داده اند پودر های فوری که در مخازن دستگاه قرار دارد با توجه به تنظیم هر کدام از گزینه های منو پیشنهادی دستگاه با آب مخلوط شده و در دما و حجم از قبل پیش بینی شده ارائه می شوند.از نمونه دستگاه وندینگ(فروش اتوماتیک) نوشیدنی گرم فوری (instant) به دستگاه های نسکافه ساز و ... می توان اشاره کرد.منوی این دستگاه های فروش اتوماتیک می تواند شامل هات چاکلت-کافی میکس با شکر-کافی میکس بدون شکر-کاپوچینو-کافه لاته و بسیاری از منوهای تخصصی کافی شاپ باشد.استهلاک دستگاه های وندینگ نوشیدنی فوری بسیار پایین می باشد.

دستگاه های وندینگ نوشیدنی سرد به طور کلی بلحاظ سیستم به دو دسته ی ارائه دهنده ی ترکیبی به صورت لیوان و ارائه دهنده ی به شکل قوطی یا بطری تقسیم بندی می شوند.در مورد دستگاه های فروش اتوماتیک دسته ی اول ،پودر های میوه –شربت یا قهوه و شکلات در مخازن دستگاه ریخته شده و پس از اعمال تنظیمات نوشیدنی مانند آیس کافی-آب پرتقال و ... در لیوان ارائه می شود.در طبقه بندی دوم دستگاه فروش اتوماتیک نوشیدنی سرد دارای نازل هایی می باشد که قوطی ها و بطری های نوشیدنی در آن محل قرار داده شده و پس از درخواست از دستگاه تحویل گرفته می شوند.

logo@2x.png
©2022 Tiam Vending All rights reserved
Design by Ypa Group

جستجو